هوآوی میت ۱۰ می تواند هدایت یک پورشه را به طور کامل در دست بگیرد [تماشا کنید] – دیجیاتو – بهترین ربات کلش اف کلنز

هوآوی که در MWC امسال پرچمداری برای معرفی به خبرنگاران نداشت، تصمیم گرفته که تکنولوژی های جدیدش را به روش متفاوتی برای بازدیدکنندگان از این نمایشگاه به نمایش بگذارد

گفتنی است که انجام این کار، توسط پردازنده قدرتمند کایرین ۹۷۰ هوآوی میسر می شده که می تواند ۲۰۰۰ تصویر را در دقیقه پردازش کند. طبق تست های انجام گرفته، میت ۱۰ به لطف این پردازنده و بهره گیری از هوش مصنوعی TensorFlow گوگل به راحتی موانع را تشخیص می داده و آن ها را دور می زده است.

در ادامه از شما دعوت می کنیم که به تماشای ویدیوی نحوه کار RoadReader هوآوی بنشینید:

این موضوع را می توان از اظهار نظر یکی از مقامات هوآوی در مورد فناوری مذکور هم به خوبی متوجه شد که گفته اسمارت فونی با قابلیت هدایت یک خودرو، قطعا می تواند اسمارت فون خوبی باشد.

دمویی که از RoadReader به نمایش درآمد، شامل یک مسیر کوتاه بوده که در آن موانعی مثل یک توپ فوتبال عظیم الجثه و مردی سوار بر دوچرخه به چشم می خورده. هوآوی میت ۱۰ با حسگرهایش کلیه این موانع را تشخیص می داده و ماشین را برای جلوگیری از برخورد با آن ها، مجبور به دور زدن می کرده است.

به گفته اسمیت، RoadReader را نباید تلاشی در راستای ورود هوآوی به بازار خودروهای خودران دانست، بلکه به عقیده او علت آوردن چنین چیزی به بارسلون صرفا برای به رخ کشیدن قدرت هوش مصنوعی هوآوی به بازدیدکنندگان بوده است.

این خودرو دقیقا روبروی استادیوم نیو کمپ پارک شده تا خبرنگاران بتوانند آن را از نزدیک دیده و کار با آن را تجربه کنند. مت اسمیت، خبرنگار انگجت هم یکی از معدود افراد خوش شانسی بوده که کنترل این پورشه را با موبایل به دست گرفته که در ادامه تجربیات او از این کار را با هم مرور می کنیم.

اما با این وجود باز هم نمی توان کتمان کرد که ایده کنترل کامل یک خودرو با تلفن هوشمند، ایده بسیار جذاب و هیجان انگیزی به نظر می رسد که هوآوی چشمه ای از آن را در نمایشگاه بارسلون امسال به نمایش گذاشت.

هوآوی که در MWC امسال پرچمداری برای معرفی به خبرنگاران نداشت، تصمیم گرفته که تکنولوژی های جدیدش را به روش متفاوتی برای بازدیدکنندگان از این نمایشگاه به نمایش بگذارد. در همین راستا شرکت چینی از RoadReader رونمایی کرده؛ یک خودروی پورشه که به طور کامل توسط اسمارت فون میت ۱۰ پرو کنترل می شود.

تست کنندگان می توانستند از طریق یک اپلیکیشن فرمان شروع به حرکت را برای خودروی پورشه صادر کنند. با این وجود، خبرنگار انگجت می گوید که روی سقف خودرو یک دوربین با لنز تله فوتو مشاهده کرده که در نقش چشمان اتومبیل عمل می کرده اند و همین موضوع این تصور که خودرو کاملا توسط هوش مصنوعی یک موبایل کنترل می شود را برای او بر هم زده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *