در اندروید P اپلیکیشن‌ها دیگر نمی‌توانند روی فعالیت‌های اینترنتی کاربر نظارت کنند – دیجیاتو – بهترین ربات کلش اف کلنز

ممکن است این مسئله را ندانید ولی گوگل به تمام اپلیکیشن‌های موبایل اجازه می‌دهد تا روی فعالیت‌های اینترنتی کاربر نظارت کنند؛ هیچ اجازه‌ای هم از دارنده تلفن همراه گرفته نشده و فقط دسترسی داده می‌شود
اندروید P

ممکن است این مسئله را ندانید ولی گوگل به تمام اپلیکیشن‌های موبایل اجازه می‌دهد تا روی فعالیت‌های اینترنتی کاربر نظارت کنند؛ هیچ اجازه‌ای هم از دارنده تلفن همراه گرفته نشده و فقط دسترسی داده می‌شود. بنابراین اگر اپلیکیشنی به یک سرور خارجی وصل گردد، بقیه برنامه‌ها تشخیص می‌دهند.

البته در این موقعیت‌ هیچ محتویاتی قابل دیدن نیست و برنامه‌ها نمی‌توانند فعالیت‌هایتان را ببینند. تنها احتمال دارد از منبع اتصال اپلیکیشن سوء استفاده هایی شود. با این حال در پی اتفاقاتی که اخیرا پیرامون امنیت در فضای مجازی افتاد و سر و صدایی که رسوایی فیسوک به پا کرد، به نظر می‌رسد این ویژگی در اندروید P حذف خواهد شد.

تنها چند ساعت تا برگزاری I/O 2018 باقی مانده و در این رویداد گوگل از اندروید P رونمایی می‌کند. بنابراین ممکن است در خلال همین رویداد اطلاعات بیشتری از توقف نظارت فعالیت‌های اینترنتی کاربران توسط اپلیکیشن‌ها را ببینیم. I/O 2018 تا ۱۰ مه (۲۰ اردیبهشت) ادامه خواهد داشت.

در بخش اپلیکیشن های دیجیاتو بخوانید:

با توجه به کامیت لو رفته، در نسخه بعدی سیستم عامل گوگل اپلیکیشن‌ها قابلیت نظارت روی فعالیت‌های اینترنتی را ندارند و این دسترسی تنها به نرم افزارهای تغییر آی پی محدود می‌شود. هنوز مشخص نیست که این قابلیت به اندرویدهای قبلی هم می‌آید یا در انحصار اندروید P است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *