ایالات متحده به بزرگترین اپراتور موبایل چین اجازه فعالیت نمی دهد – دیجیاتو – بهترین ربات کلش اف کلنز

ایالات متحده به تازگی یک کمپانی چینی بزرگ دیگر را نیز به لیست «خطر امنیت ملی» خود افزوده؛ اپراتور مخابراتی چاینا موبایل که پس از اپراتورهای ورایزن و AT&T بزرگترین اپراتور دنیا به حساب می آید
در بیانیه این آژانس آمده: «چاینا موبایل نسبت به بهره برداری، نفوذ و کنترل توسط حکومت چین آسیب پذیر است». در ادامه اعلام شده که صدور مجوز می تواند امنیت ملی ایالات متحده را با خطر غیر قابل قبولی مواجه کند؛ خطری که می تواند به مرور زمان افزایش یابد.

آژانس ملی مدیریت ارتباطات و اطلاعات ایالات متحده (NTIA) به تازگی بیانیه ای را صادر کرده که و به کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) توصیه نموده به چاینا موبایل اجازه فعالیت در ایالات متحده داده نشود.

چاینا موبایل اولین بار در سال ۲۰۱۱ از FCC برای ارائه خدمات مخابراتی در آمریکا درخواست کرد. با این حال تاکنون با این درخواست موافقت نشده بود. در سال ۲۰۱۳ مشاور چاینا موبایل نامه ای به FCC نوشت و در آن ادعا کرد تأخیر شدید در این زمینه می تواند موجب صدمات ناخواسته و عظیمی به عملیات تجاری چاینا موبایل در آمریکا وارد کند.

چاینا موبایل

به نظر می رسد یکی از اصلی ترین نگرانی های NTIA به شرایط مالکیت چاینا موبایل باز گردد. بنا بر گزارش وبسایت ورج تا سال ۲۰۱۱ به میزان ۷۴ درصد از مالکیت این کمپانی در اختیار دولت چین بوده. بر اساس قوانین NTIA هر شرکتی که بیش از ۱۰ درصد از سهامش در اختیار دولتی خارجی باشد باید به دقت موشکافی شود.

در ماه های اخیر دولت ایالات متحده معیارهای سخت گیرانه تری را در مورد کمپانی های چینی به ویژه ZTE و هواوی اعمال کرده. در راستای این موضوع تحریم هایی بر ZTE اعمال شد که کسب و کار شرکت را با مشکل مواجه کرد. هواوی نیز که قرار بود گوشی های جدیدی را در بازار ایالات متحده عرضه کند، در لحظات آخر با لغو قرارداد خود از سوی اپراتورهایی از جمله AT&T مواجه شد.

ایالات متحده به تازگی یک کمپانی چینی بزرگ دیگر را نیز به لیست «خطر امنیت ملی» خود افزوده؛ اپراتور مخابراتی چاینا موبایل که پس از اپراتورهای ورایزن و AT&T بزرگترین اپراتور دنیا به حساب می آید.

با این حال در بین این کمپانی ها ZTE حداقل به طور موقت و تا حدودی از مشکلات گریخت و اجازه از سر گیری برخی از فعالیت های خود را از ایالات متحده دریافت کرد؛ البته با شروطی مشخص و برای مدتی محدود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *